Cegła Silikatowa

Pic 1
 
 

Ciekawe
projekty domów

Dom z basenem - projekty domów wzbogacone o basen.Dom z bali - projekty domów z bali (z drewna).Projekty domów z poddaszem - domy z poddaszem użytkowym.Projekty domów z piwnicą - domy podpiwniczone.Domy z antresolą - projekty domów z antresolą.

Przydatne gdy budujesz domKredyty mieszkaniowe - w centrum finansowym Financo.pl.Aukcje Kredytów - zdobądź kredyt na aukcjiSmava - zaciągnij pożyczkę społeczną    

Cegła silikatowa

autor: EARTIFICIUM

Wszystko, co warto wiedzieć o cegle silikatowej.

Cegła silikatowa, zwana również cegłą wapienno-piaskową, jest jednym z bardziej popularnych materiałów budowlanych w dzisiejszej architekturze i budowie domów, a to dzięki swojemu dość powszechnemu zastosowaniu. Cegła silikatowa nadaje się do murowania ścian konstrukcyjnych, tak zewnętrznych, jak i wewnętrznych (tynkowanych oraz nietynkowanych), jak również do wznoszenia ścianek działowych. Można ją również zastosować do licowania elewacji, budowania ogrodzeń oraz wielu innych. Do jej łączenia nadaje się zarówno zaprawa tradycyjna, jak i klejowa.

Do zalet, jakimi charakteryzuje się cegła silikatowa należą odporność na mróz oraz znaczna wytrzymałość mechaniczna. Ponadto cegła ta jest tańsza w produkcji od tradycyjnie wypalanej cegły ceramicznej.

Jedną z głównych wad cegły silikatowej jest fakt, iż nie można wykorzystać jej do murów podziemnych (czyli fundamentów), a to z tego prostego powodu, iż nie jest ona odporna na zawilgocenie. Ponadto cegła silikatowa wykorzystana do wznoszenia ścian zewnętrznych budowli musi zostać wyposażona w warstwę ocieplającą.Cegła silikatowa powstaje z mieszaniny zmielonego piasku kwarcowego (stanowi on od 90 do 92 procent masy całkowitej), wapna palonego (5 do 8 procent masy) oraz wody. Gotową mieszaninę poddaje się procesowi autoklawitacji, czyli formowania pod wysokim ciśnieniem oraz w wysokiej temperaturze. W takich warunkach powstają krzemiany wapna, czyli zachodzi silne zespojenie krzemionki z wapnem. Po zakończeniu procesu produkcyjnego materiał nabiera jasnej barwy, którą to można modyfikować poprzez dodanie odpowiednich pigmentów.Cegła silikatowa produkowana jest w standaryzowanych wymiarach 10,4x12x25 oraz 6,5x12x25 centymetra. Można również zakupić różnej maści kształtki, płytki i tym podobne.

Wiele innych przydatnych informacji dotyczących cegły silikatowej można znaleźć na stronie www.xella20cm.pl.----------

EARTIFICIUM agencja SEO.
reklamy.eartificium@gmail.com

----------

Ten artykuł pochodzi z serwisu Artykularnia.pl - źródła darmowych artykułów do przedruku!Smava


Inne strony o nieruchomościach: Nieruchomosci news Inwestowanie w nieruchomości


Autor: Tomek Urban - programy partnerskie. Polityka Prywatności